loading

جوانسازی پوست

حدودا از سی سالگی، پوست انسان دیگر قابلیت ارتجاعی سابق خود را ندارد و کم کم حالت افتاده و شل شدگی به خود می گیرد . همچنین فیبروبلاست‌های پوست به تدریج کمیاب‌ و غیرفعال می‌شوند. عوامل مختلفی در تسریع شل شدن و افتادگی پوست تاثیر می گذارند از جمله این عوامل می توان به قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب و مصرف دخانیات اشاره کرد. علاوه بر این، شروع دوران یائسگی افتادگی پوست را تشدید میکند.

جوانسازی صورت:

صورت نماد شخصیت و هویت انسان است. تمام احساسات، افکار، روش زندگی، هویت ما و حالات روانی ما در چهره نمایان می شود. سن و سال تاثیر بسیار عمیقی بر این صورت دارد. هیچ یک از اعضای بدن مانند صورت در سنین متفاوت تغیرر نمیکند. بطوریکه در جراحی زیبایی یا جوانسازی صورت در تمام اندام های انسان وقتی یک عمل جراحی زیبایی صورت شکل می گیرد مانگاری بسیار طولانی دارد حتی تا آخر عمر. اما در جراحی زیبایی صورت یا جوانسازی پوست اصلا این طور نیست. بطوریکه صورت دهه به دهه، هر پنج سال، هر یک سال و هتی هر شش ماه با حالت قبلی خود فرق می کند. سن و سال تاثیر بسیار زیادی بر این روند دارد. روند پیری از جوانی شروع می شود و به مرگ ختم می شود. ما نمی توانیم جلوی روند پیری را بگیریم. به هر حال سن ما افزایش پیدا می کند. کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است با روش های جوانسازی پوست از شدت از روند پیری پوست صورتمان جلوگیری کنیم.

جوانسازی کل بدن و دست ها:

صورت و دستان هر فرد از مهم‌ترین اعضای بدن آن شخص است که در تمام فعالیت‌های روزانه به‌صورت مستمر حضور دارد. شستن ظرف‌ها، استفاده از شوینده‌ها، فعالیت‌های روزانه، حضور در بیرون از خانه و در معرض آفتاب قرار گرفتن، همه از عوامل آسیب‌های پوستی شدید به دست‌ها و صورت می‌باشند. همچنین افزایش سن نیز می‌تواند با نازک شدن پوست همراه باشد. بیشتر بانوان با استفاده از کرم‌های بهداشتی آرایشی و یا انجام پروتز و دیگر عمل‌های موجود، از بیشتر شدن این روند در صورت خود جلوگیری می‌کنند و سعی در پنهان کردن آسیب‌های پوستی صورت خود می‌باشند؛ اما دست‌ها تقریباً همیشه فراموش‌شده هستند. بااینکه می‌توان دست‌ها را پس از صورت، از تأثیرگذارترین اعضای بدن در بیان سن و سلامت جسمی فرد دانست.